محتوای داینامیک در افزونه ویژوال کامپوزر چه کاربردی دارد؟

محتوای داینامیک در افزونه ویژوال کامپوزر:  ویژوال کامپوزر یکی از قدرتمند ترین افزونه هایی است که امروزه توسط افراد حرفه ای در وردپرس مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از قالب های طراحی شده امروزه از ویژوال کامپوزر پشتیبانی می کنند. با استفاده از  این افزونه می توانید بدون دانش کد نویسی هر آنچه را که می خواهید به سایت خود اضافه کنید.

محتوای داینامیک (پویا) در افزونه ویژوال کامپوزر ، ویژگی ای شگفت انگیز و کاربردی دارد.

چرا از افزونه ویژوال کامپوزر استفاده کنم؟ 

 

روند افزایش استفاده از این افزونه وردپرس توسط آژانس ها و توسعه دهندگان وب سایت نشانه ای از محبوبیت این افزونه است. استفاده از این افزونه در سایت شما با توجه به محبوبیتی که این افزونه به دست آورده می تواند انتخاب مناسبی باشد.

یکی از امکاناتی که در این افزونه باعث هیجان و خوشحالی می شود محتوای داینامیک (پویا) است. این ویژگی از خصوصیاتی است که به شما اجازه جایگزینی محتوای استاتیک با محتوای داینامیک (پویا) را می دهد.

امکانات این افزونه فقط به این ویژگی خلاصه نمی شود و شما می توانید با استفاده از این افزونه فیلد های شخصی سازی شده را در هر قسمتی از سایت خود قرار دهید. همانطور که می دانید استفاده از فیلد های شخصی شده در سایت یکی از مهم ترین امکانات طراحی سایت می باشد.

به واسطه محتوا داینامیکی که در جدول ویژوال کامپوزر قرار گرفته است شما می توانید قدرت فیلد های شخصی سازی شده را با ویرایشگر تصویر ترکیب کنید. با توجه به این ترکیب شما می توانید به گسترش و توسعه سایت خود سرعت دهید و به مشتریان خود ویرایشگری با کاربری ساده برای محتوا ارائه نمایید.

شاید شما در این لحظه تصور کنید که محتوا داینامیک (پویا) امکانی برای افراد حرفه ای است . این مساله درست است اما با توجه به پنل قدرتمند ویژوال کامپوز شما می توانید به راحتی و با مهارتی کم به این ویژگی دست پیدا کنید.

شما میتوانید افزونه ویژوال کامپوزر را در مارکت استورینا خریداری کنید.

کاربرد افزونه ویژوال کامپوزر

 

محتوای داینامیک در افزونه ویژوال کامپوزر چه کاربردی دارد؟

 

اگر شما دارای یک سایت برای کسب و کار خود باشید توسعه وردپرس از مهارت های شما خارج خواهد بود. به همین دلیل در این موارد ممکن است شما موضوع محتوای داینامیک وردپرس و فیلد های شخصی سازی شده را از دست بدهید. اجازه دهید تا برای شما این موضوع را ساده تر بیان کنم.

اگر شما به پست های معمولی و عمومی وردپرس توجه کرده باشید متوجه می شوید که هر پست دارای ساختار عمومی است که شامل محتوا، عنوان، نام نویسنده، دسته بندی، تاریخ و … می باشد. بیشتر موارد ذکر شده قابل تغییر در داشبورد ادمین وردپرس هستند. در واقع هر تغییری که شما در پنل وردپرس خود ایجاد می کنید در سایت شما قابل مشاهده خواهد بود. سوالی که در رابطه با این موضوع ایجاد می شود این است که چگونه اتفاق می افتد.

قالب یا تم وردپرس شما دارای اسنیپت های PHP است که در واقع باعث می شوند اطلاعاتی بر روی سایت شما نمایش داده شود. به همین دلیل تغییرات درون پنل در سایت شما نمایش داده می شود. علاوه بر قالب، افزونه های مختلفی برای وردپرس مانند ووکامرس طراحی شده اند که می توانند اطلاعات شخصی سازی شده یا اطلاعات اضافی را به شما نمایش دهند.

برخی دیگر از امکانات ویژوال کامپوز

 

به همین دلیل افراد حرفه ای ا از امکانات وردپرس استفاده می کنند تا فیلد های شخصی سازی شده خود را ایجاد کنند اگر از این روش برای ایجاد فیلد استفاده نکنند افزونه های بسیاری مانند افزونه Advances Custom Field برای ایجاد فیلد های شخصی سازی شده وجود دارد.

در واقع با استفاده از این راه وردپرس امکانات خوبی را در اختیار شما قرار می دهد تا هر گونه چالشی که در پروژه هایتان پیش می آید راه حلی در نظر بگیرید.

آیا برای فهم و درک این موضوع نیازمند مثال هستید؟ اجازه بدهید تا با یک مثال این موضوع را برای شما واضح تر کنم. تصور کنید که شما صاحب یک سایت دیجیتال مارکتینگ هستید و دوره های آموزشی دیجیتال مارکتینگ را درون سایت منتشر می کنید.

مشتریان شما در زمانی که در سایت شما قرار گرفته اند تمایل دارند بدانند که دوره ایجاد شده برای افراد حرفه ای یا مبتدیان طراحی شده. به همین دلیل شما نیازمند یک فیلد شخصی سازی شده هستید که با استفاده از آن سطح دوره های آموزشی خود را واضح تر کنید. با استفاده از ایجاد این فیلد در مکانی که دلخواه شما است نمایش داده می شود که این دوره برای چه کسانی مناسب است.

این تمام آن چیزی است که شما نیاز دارید تا بدانید ؟

 

کاربرد افزونه ویژوال کامپوزر در محتوای داینامیک

 

محتوای داینامیک و فیلد های سفارشی شده بسیار بی نظیر هستند اما مشکلات بسیاری وجود دارد که ممکن است شما با آنها مواجه شوید. به عنوان اولین مساله باید بگوییم که برای وردپرس فیلد های پیش فرض و افزونه هایی مانند ووکامرس وجود دارد که قالب سایت شما برای نمایش این سبک فیلد ها مکان مشخصی را در نظر گرفته است.

اما در بسیاری از اوقات شما نیاز دارید که ویژگی مورد نظر خود را در مکانی غیر از مکان در نظر گرفته شده توسط قالب قرار دهید. در این موارد تنها راهی که برای انجام این مورد پیش روی شما قرار خواهد گرفت مهارت برنامه نویسی و کدینگ است.

به عنوان دومین مساله که ممکن است شما با آن رو به رو شوید این است که شما برای استایل بخشیدن به فیلد های خود نیازمند دانش PHP  یا CSS خواهید بود تا خروجی شما به همان شکلی باشد که می خواهید. به همین دلیل شما دوباره نیاز به مهارت کد نویسی خواهید داشت.

در واقع به علت همین دو دلیل است که می گوییم محتوای داینامیک کاری حرفه ای و مخصوص افراد حرفه ای است. خبر خوشحال کننده این است که ویژوال کامپوزر امروزه بدون آنکه شما نیاز به مهارت کد نویسی داشته باشید امکان کنترل استایل و هر آنچه که می خواهید را داده است.

 

چگونه از محتوای داینامیک(پویا) استفاده کنم ؟

 

حتوای داینامیک در افزونه ویژوال کامپوزر

 

بیش از 200 المان منحصر به فرد برای محتوا در رابطه با ویژوال کامپوزر تولید شده است که شما می توانید آن ها را دانلود کرده و درون وبسایت خود استفاده کنید. این المان ها از یک بلوک متن ساده شروع شده و تا حد باکس هاور پیش روی می کنند. تمام این المان ها به شما اجازه می دهند تا طرح سایت خود را هر آنطور که می خواهید طراحی کرده و در قسمت های متفاوت سایت از محتوا های ثابت یا استاتیک استفاده کنید.

پس از ورژن 18.0 افزونه ویژوال کامپوزر شما می توانید محتواهای استاتیک خود را با محتواهای داینامیک (پویا) در قسمت های پیش فرض وردپرس، فیلد های شخصی سازی شده و حتی ووکامرس استفاده نمایید.

نکته:

نکته مهم در رابطه با ویژوال کامپوزر و محتوای داینامیک این است که شما برای استفاده از این امکانات نیازمند ورژن وردپرس 5 و نسخه های بالاتر خواهید بود. شما می توانید وردپرس و اپدیت هایش را به صورت رایگان دانلود کنید.

زمانی که شما پنجره ای را در وردپرس خود باز می کنید می توانید آیکون Dynamic Connector را در قسمت بالایی ویرایشگر خود مشاهده کنید. شما می توانید بر روی این آیکون کلیک کرده و محتوای استاتیک خود را به راحتی با محتوای داینامیک به صورت خودکار جا به جا کنید.

به صورت پیش فرض منبع محتوای پیش فرض به عنوان پست فعلی در نظر گرفته می شود. یکی از فوق العاده ترین امکانات که توسط ویژوال کامپوز ایجاد می شود این است که شما می توانید محتوای دینامیک ایجاد شده خود را به پست، برگه یا نوع اختصاصی شده پست انتقال دهید.

زمانی که شما یک پست را مشخص کردید می توانید هر زمان که بخواهید به فیلد های سفارشی سازی شده در پست مشخص دسترسی داشته باشید.

فیلد های شخصی سازی شده آبشاری شامل تمامی فیلد های وردپرس، تنظیماتی که برای کلید متا فیلد های شخصی سازی شده یا افزونه های نصب شده می شوند.

اسپویلر :

در ورژن جدید ویژوال کامپوزر شما می توانید امکاناتی مانند امکانات افزونه AFC که افزودن فیلد های اختصاصی است را بدون نیاز به کلید متا در اختیار داشته باشید.

فیلدی که مورد نظر شما است انتخاب کنید تا المان محتوایی نمایش داده شده و در نهایت خروجی سایت شما از حالت استاتیک به داینامیک تغییر کند.

در این مورد شما نمی توانید فیلد های شخصی سازی شده را درون منوی آبشاری قرار دهید. به همین دلیل کافیست به راحتی بر روی گزینه Other کلیک کرده و متا کلید را همراه با فیلد سفارشی اضافه کنید.

محتوای داینامیک قابل استفاده برای تمام المان هایی خواهد بود که مرتبط با اطلاعات خروجی هستند:

 

  • ورودی ها ( عنوان، توضیحات و… )
  • TinyMCE
  • انتخاب کننده تصاویر ( تصاویر تکی )

به عنوان امکانات بیشتر شما می توانید تمامی المان های مورد نظر خود را کنترل کرده تا در نهایت به استایل مورد نظر خود در رابطه با فیلد اختصاصی اطلاعات خروجی دست پیدا کنید. این مساله شامل استایل بخشیدن به TinyMCE می باشد.

 

 

محتوای داینامیک و ووکامرس :

 

ویژوال کامپوزر از جمله افزونه هایی است که کاملا سازگار با افزونه ووکامرس است. شما می توانید ویژگی و امکانات افزونه ویژوال کامپوزر را در بالای برگه ای که می خواهید به عنوان فروشگاه آنلاین خود در نظر بگیرید مشاهده کنید. در نهایت شما می توانید کاملا صفحه محصولات خود را طراحی و هر بیت از اطلاعاتی که در صفحه طراحی شده را کنترل نمایید.

یک برگه جدید با طرحی که مورد نظر شما است ایجاد کنید ، هر آنچه را که می خواهید انتخاب کرده و در جایگاهی که مدر نظرتان است قرار دهید. شما می توانید هر فیلد شخصی سازی شده ای که مد نظرتان است به برگه فروشگاهی خود بیافزایید . محدودیت های قالب را فراموش کنید، شما آزاد هستید تا هر آنچه که می خواهید و به هر نحو و طرحی که مد نظرتان است تغییر دهید تا به یک فروشگاه عالی و فوق العاده دسترسی داشته باشید.

در چه قسمت هایی می توانیم از محتوای داینامیک استفاده کنیم ؟

 

استفاده از قدرت ویژوال کامپوزر به شما کمک می کند تا هر برگه، نوشته و تمپلیت پست را به صورت فرانت- اند ( Frontend) طراحی نمایید. با استفاده از محتوای داینامیک می توانید جایگاه هر گونه فیلد پیش فرض و داده های متا را تغییر دهید.

آیا شما به دنبال ایجاد راه حلی منحصر به فرد برای مشتریان خود هستید؟ همین الان می توانید فیلد شخصی سازی شده خود را بدون صرف زمان اضافی به طرح و قالب خود اضافه کنید. هر آنچه که می خواهید تغییر دهید و تلاش کنید تا مشتریان و کاربران شما با طراحی سایت شما مشارکت خود را افزایش دهند.

آیا می خواهید که یک تمپلیت پست ایجاد کنید؟

 

یک تمپلیت دارای محتوای داینامیک (پویا) با توجه به پست های موجود به عنوان منبع ایجاد نمایید و هر زمان که نیاز دارید تا پست جدیدی را اضافه کنید از تمپلیت ایجاد شده استفاده نمایید. تمپلیت شما به پست جدید شما محتوایی پویا می بخشد و این ویژگی ویژوال کامپوزر فوق العاده است.

حتی اگر شما مدیر یک پروژه باشید به واسطه ویژوال کامپوزر می توانید در سریع ترین زمان ممکن تغییراتی که مشتریان شما در ملاقات از شما می خواهند ایجاد کنید و به واسطه این سرعت شما به صورت چشمگیری در هزینه و زمان صرفه جویی خواهید کرد.

محتوای دینامیک ویژوال کامپوزر تنها یکی از ویژگی های قدرتمند این افزونه است که شما با آن مواجه خواهید بود.

محتوای دینامیک و المان های شخصی سازی شده

 

اگر شما از جمله افرادی هستید که المان های ویژه ای را برای کار خود طراحی می کنید می توانید از امکانات ویژوال کامپوزر برای افزودن این المان به افزونه خود کمک بگیرید. شما می توانید از تیم ویژوال کامپوزر درخواست کنید که ویژگی ایجاد شده توسط شما را به صورت اختصاصی به افزونه شما اضافه کنند.

افزونه های بسیاری ویژوال کامپوزر را پشتیبانی  می کنند و شما می توانید به کمک این افزونه ها و ویژوال کامپوزر تجربه کاربری بهتری را برای کاربران خود ایجاد کنید.

 

محتوای دینامیک و المان های شخصی سازی شده

Unsplash در پرونده چند رسانه ای وردپرس :

 

همانطور که حدس می زنید یکی از ویژگی هایی که شما در ویژوال کامپوزر نسخه 18.0 مشاهده خواهید کرد المان Unsplash است. در ماه مارچ این ویژگی به ویژوال کامپوزر اضافه شده است و به هر کسی که دارای اکانت پرمیوم می باشید اجازه می دهد از محیط ویژوال کامپوزر عکس های مورد نیاز خود را از free stock  دانلود نموده و بدون خروج از محیط افزونه از عکس دانلود شده استفاده نماید.

تنها کاری که شما نیاز خواهید داشت این است که عکس مورد نظر را سرچ کرده، اندازه مورد نیاز خود را انتخاب کرده و عکس را دانلود نمایید. تا به امروز روزانه حدود 5000 جستجو برای  یافتن عکس در ویژوال کامپوزر اتفاق می افتد.

برای آنکه تجربه بهتری داشته باشید، تیم ویژوال کامپوزر تصمیم دارد تا فراتر از این ویژگی ها برود. این تیم باور دارد که پروسه افزودن تصویر باید در قسمت المان های محتوایی قرار بگیرد به همین دلیل ویژگی افزودن Unsplash  یکی از ویژگی های قابل توجه این افزونه به شمار می رود.

از حالا به بعد شما می توانید المان های محتوایی را اضافه کرده و عکس خود را بدون خارج شدن از افزونه به صفحه مورد نظر خود اضافه کنید.

خارج شدن از برنامه، دانلود کردن عکس از سایت دیگر و ورود عکس به سایت خود را فراموش کنید. کافیست تنها عکس مورد نظر خود را سرچ کرده و به صفحه ای که دلخواه شما است عکس را اضافه کنید.