Warning: Illegal string offset 'date' in /home/storina/public_html/docs/wp-content/themes/docs/content-meta.php on line 5
لینک کوتاه این مطلب : https://storina.com/docs/y0iv3p
راهنمای آپلود با نرم افزار Filezilla

FileZilla یک نرم افزار قدرتمند و در عین حال رایگان برای ارسال و دریافت فایل از طریق FTP می باشد. در صورت تمایل برای استفاده از این برنامه می‌توانید پکیج مناسب آخرین ویرایش منتشر شده این برنامه برای سیستم عامل خود را به صورت رایگان از آدرس زیر دریافت کنید:

http://filezilla-project.org/download.php

با نرم افزار فایل زیلا می توانید فایل های حجیم را اپلود نمایید.

برای اضافه کردن یک حساب FTP جدید به لیست حسابهای موجود در برنامه می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. از منوی File گزینه Site Manager… را انتخاب کنید تا پنجره Site Manager برنامه نمایش داده شود.

۲. در پنجره Site Manager بر روی دکمه New Site‌ کلیک کنید و در فیلد اضافه شده به لیست درختی My Sites یک نام مناسب برای حساب FTP جدید انتخاب کنید.

۳. در تب General در پنجره مدیریت سایت اطلاعات زیر را وارد کنید:

— در فیلد Host یکی از دامین های فعال بر روی اکانت خود و یا آدرس IP اکانت خود را وارد کنید.

— در فیلد Port عدد 21 را وارد کنید. (پر کردن این فیلد اجباری نبوده و در صورتی که این فیلد را خالی بگذارید، برنامه به صورت خودکار در هنگام اتصال به سرور از پورت استاندارد 21 استفاده خواهد کرد)

— از لیست کشویی protocol گزینه FTP – File Transfer Protocol را انتخاب کنید.

— از لیست کشویی Encryption گزینه Use plain FTP را انتخاب کنید.

— از لیست کشویی Logon Type گزینه Normal را انتخاب کنید و در فیلدهای User و Password به ترتیب نام کاربری اکانت FTP خود و رمز عبور آن را وارد کنید.

توجه داشته باشید با نام کاربری و رمز عبور که وارد هاست می شوید، در ftp هم می توانید لاگین کنید.

پس از وارد کردن اطلاعات میتوانید بر روی دکمه Connect کلیک کنید و منتظر بمانید تا اتصال FTP بین برنامه FileZilla و سرور برقرار گردد. پس از برقراری ارتباط موفقیت آمیز با سرور لیست شاخه ها و فایلهای موجود بر روی سرور در پنجره‌ های Remote Site (پنجره‌های شماره 4 و 5 در تصویر زیر) نمایش داده خواهد شد. فایلها و شاخه های موجود بر روی سیستم شما نیز در پنجره‌های Local Site (پنجره های شماره 2 و 3 در تصویر زیر) قابل مشاهده می باشند.

برای آپلود یک فایل یا شاخه از روی سیستم محلی خود بر روی سرور می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. در پنجره های Remote site در نرم افزار FileZilla به شاخه ای بر روی سرور که قصد آپلود فایل در آن شاخه را دارید بروید.

۲. در پنجره های Local site فایل یا شاخه مورد نظر جهت آپلود بر روی سرور را در سیستم محلی خود پیدا کرده و بر روی نام فایل یا شاخه کلیک راست کرده و از منوی ظاهرا شده گزینه Upload را انتخاب کنید.

پس از کلیک بر روی دکمه Upload نرم افزار FileZilla شروع به آپلود فایل مورد نظر شما در مسیر مشخص شده در پنجره Remote site خواهد کرد. در طی فرایند آپلود فایل بر روی سرور، سرعت متوسط آپلود فایل، میزبان پیشرفت آپلود و نیز زمان تخمینی باقیمانده برای آپلود کامل فایل در پنجره Transfer queue (پنجره شماره 6 در تصویر ۱) نمایش داده خواهد شد.

اگر سوال یا مشکلی دارید میتوانید در اینجا مطرح کنید تا ادمین یا دیگر کاربران شما را راهنمایی کنند !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *