از معجزه تبلیغات غافل نشوید (بررسی بازاریابی ردبول) , آموزش بازاریابی , ردبول , red bull

از معجزه تبلیغات غافل نشوید (بررسی بازاریابی ردبول)

از معجزه تبلیغات غافل نشوید (بررسی بازاریابی ردبول) ، در سال ۱۹۸۱ استارت زد و طی چند دهه بعنوان یک نوشیدنی انرژی زای مشهور در دنیا نمایان شد. در اینجا باید بگویم که ردبول با بهره گیری از بازایابی قوی توانست به این جایگاه برسد جایگاهی که با احساس جوانی و بهره گیری از بازاریابی نوین جهانی بدست آمد.
از معجزه تبلیغات غافل نشوید (بررسی بازاریابی ردبول) , آموزش بازاریابی , ردبول , red bull

ایجاد نیاز در بازار

از معجزه تبلیغات غافل نشوید (بررسی بازاریابی ردبول) ، موسس شرکت ردبول می گوید تا شما بازاری برای محصولتان ایجاد نکنید ، بازاری برای محصول خود ندارید معنی این حرف دیتریخ ماتشیتس این است که شما باید تلاش شایانی در بازاریابی برای محصولتان انجام دهید اجزایی که مهم است در بازاریابی به آنها توجه کنید اجزایی هستند مانند آشنایی با مخاطب ، محدوده ایی که میخواهید روی آن کار کنید مثلا خاورمیانه ، شناخت خصوصیات انحصاری محصول برای آشنایی دادن به کاربر.

آشنایی محصول با مخاطب یا مخاطب با محصول

شرکت ردبول به این باور دارد که بایست مخاطب را با محصول آشنا کرد کاری که دقیقا در تبلیغات برخی برند های دیگر می بینیم ، شخصیت معروف و محبوبی را  با محصولشان آشنا میکنند که این باعث جذب حداکثری مخاطب می شود در شرکت ردبول هم که از طریق ورزشکاران معروف این نکته قابل انجام است.

تغییر ذهنیت در ردبول

همانطور که میدانید شرکت های بزرگ زیادی مانند ردبول هستند مثل کوکا کولا ، پپسی و … که از نظر مزه و طعم یقینا ردبول به این شرکت ها نمی رسد که نکته قابل توجه این است که ردبول ذهنیت افراد را به گونه ای تغییر داده است که وقتی این نوشیدنی را می خورند بیشتر از اینکه به طعم آن فکر کنند به انرژی حاصل از آن تفکر میکنند که این یکی از نقاط موفقیت در ردبول نیز هست

ابزار بازاریابی صحیح

یک برند موفق نیاز دارد به ابزار بازاریابی صحیحی که توسط  آنها بتواند خود را به جامعه بشناساند که ردبول که برای قشر ورزشکار و ورزش دوست ساخته شده است با ابزار مناسبی این قشر را درگیر خود کرده است مانند قدرت شجاعت جوانی و… ردبول انتخاب خود را ورزشکاران قرار داده است که همین قدرت و انرژی زا بودن ردبول را چند برابر به مخاطب القا میکند.

پرواز با ردبول

ردبول با این شعار برای محصولات خود جذابیت بیش از پیشی را رقم زده (ردبول به شما بال میدهد) ردبول با ابزاری که دقیقا برای شما توضیح دادیم یعنی قدرت و … مخاطبین را جذب محصولات خود کرده است حال با شعار هایی همچون با ردبول پرواز کنید و غیره حس قدرت این محصول را در مخاطب چند برابر کرده است که خود باعث موفقیت این محصول شده است.

ردبول فعال در فضای مجازی

شرکت های بزرگی چون ردبول خود را بی نیاز از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نمی دانند ردبول هم با دربر گیری اکثر اقشار جامعه سعی دارد در این فضا هم برای خود دنبال مزایایی باشد که بتواند بازاریابی خود را چند برابر کند.                                                                                                                       ردبول در شبکه هایی همجون توییتر و فیسبوک و اینستاگرام تبلیغات خود را به دفعات پخش میکند که اتفاقا مخاطب و کاربران فراوانی را هم دارد.