آموزش کپی کردن و درون ریزی در وردپرس با Import Export WordPress Users

کاربران سایت، یکی از مهم‌ترین عناصر یک سایت هستند و فعالیت‌های هر سایتی بر اساس رفتار آن‌ها شکل می‌گیرد.

اگر قصد دارید کاربران را از یک وب سایت به وبسایت دیگری منتقل کنید؟ و یا کپی کردن و درون ریزی در وردپرس را خودتان انجام دهید؟ این کارها خیلی راحت است و نیاز به طی مراحل طولانی ندارد همچنین میتواند کمک بزرگی به شما بکند مخصوصاً وقتی قصد دارید کاربران دو سایت رو با هم ادغام کنید. و یا کاربران یک سایت را برای یک سایت دیگر کپی کنید.

تیم استورینا قصد دارد در این مقاله، به شما نحوه وارد کردن و صادر کردن کاربران را در یک سایت وردپرس آموزش دهد.پس با ما همراه باشید.

چرا و چه زمانی ممکن است نیاز به وارد کردن و صادر کردن کاربران در وردپرس داشته باشیم؟

آموزش کپی کردن و درون ریزی در وردپرس | درون ریزی در وردپرس

درون ریزی و برون ریزی کاربران در وردپرس

چندین دلیل قانع کننده برای وارد کردن و صادر کردن کاربران وردپرس وجود دارد، شایعترین دلایل نیاز به وارد و صادر کردن کاربران عبارتند از:

  • هنگامی که یک وب سایت جدید را خریداری می کنید و می خواهید محتوا و پایگاه کاربر را ادغام کنید.
  • وقتی میخواهید دو سایت را ادغام کنید و محتوای و پایگاه کاربر خود را ادغام کنید.
  • وقتی میخواهید تمام کاربران را به لیست ایمیل یا CRM خود وارد کنید.

انتقال اطلاعات کاربران خیلی بهتر از این است که از کاربران خود بخواهید به سایت جدید شما آمده و در آنجا حساب کاربری جدید باز کنند این کار بسیار ناخوشایند می باشد و باعث از دست دادن کاربران شما می شود.

بهترین افزونه برای درون ریزی و برون ریزی کاربران

بهتر است بدانید یکی از بهترین و پر استفاده ترین افزونه ها برای درون ریزی و برون ریزی کاربران افزونه Import Export WordPress Users می باشد.استفاده از این افزونه بسیار ساده بوده و فقط با چند کلیک ساده میتوانید کاربران را درون ریزی و برون ریزی نمایید.

صادرات کاربران در وردپرس

در قدم اول به سایت رسمی وردپرس رفته و افزونه را از آنجا دانلود می کنید و پس از نصب و فعال سازی افزونه مراحل زیر را مطابق تصاویر طی نمایید.

اگر به بخش کاربران نگاه بندازید یک گزینه دیگه به اسم User Import Export اضافه شده است. که با کلیک کردن و وارد شده به آن گزینه با تصویر زیر مواجه می شوید

آموزش کپی کردن و درون ریزی در وردپرس | درون ریزی در وردپرس

نقش کاربر را در وبسایت خود مشخص کنید

در این صفحه، شما باید نقش کاربر را در وبسایت خود مشخص کنید ، حال باید فیلد هایی که می خواهید برون ریزی کنید را مشخص کنید.

البطه به صورت پیشفرض تمامی فیلد های برون ریزی می شود. اگر نمی خواهید یک ستون خاص را صادر کنید، می توانید به سادگی از بخش ستون ها آن را علامت بزنید.

پس از انتخاب تنظیمات، شما.باید بر روی دکمه برون ریزی کلیک کنید. یک فایل با فرمت CSV در.سیستم شما ذخیره می شود.که شامل اطلاعات کاربران ششما می باشد.

شما می توانید.از این فایل برای وارد کردن کاربران به سایت.دیگری در WordPress استفاده کنید.

 

پیشنهاد ویژه استورینا 

فروشگاه استورینا، با در اختیار گذاشتن قالب های فروشگاهی متعدد، راه را برای افرادی که قصد راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی دارند هموار کرده است.

قالب ها در دسته بندی های مختلفی چون: فروشگاهی، املاکی، خبری، تفریحی و.. قرار میگیرند.

ولی پیشنهاد ما به شما قالب فروشگاهی پرسون است. از ویژگی های فوق العاده این قالب میتوان به:

بیشتر بخوانید: پرفروش ترین قالب ایرانی وردپرس | قالب پرسون

 

وارد کردن کاربران و درون ریزی در وردپرس

اول از نصب و فعال بودن.افزونه Import Export WordPress Users در سایتی که میخواهید.اطلاعات را در آن وارد کنید اطمینان حاصل نمایید.

سپس شما به فایل CSV که.حاوی اطلاعات کاربران می باشد نیاز دارید.که در مرحله فوق به شما گفتیم چجوری.این فایل را تهیه کنید.

حال شما باید به.بخش User Import Export وارد شوید و این بار بر روی.گزینه درون ریزی کاربران کلیک نمایید.

آموزش کپی کردن و درون ریزی در وردپرس | درون ریزی در وردپرس

درون ریزی کاربران

در این بخش اول فایل CSV را انتخاب می کنید.سپس روی دکمه آپلود فایل.و درون ریزی کلیک می کنید.تا عملیات درون روزی با موفقیت انجام شود.

آموزش کپی کردن و درون ریزی در وردپرس | درون ریزی در وردپرس

انتخاب فایل CSV و درون ریزی

پس از انجام این کار، یک پیام موفقیت آمیز.با جزئیات در مورد تعداد کاربران وارد شده، پیام وضعیت.و جزئیات بیشتر در مورد روندکار مشاهده خواهید کرد.

آموزش کپی کردن و درون ریزی در وردپرس | درون ریزی در وردپرس

جدول اطلاعات درون ریزی شده

افزونه نه تنها کاربران را وارد می کند. بلکه به طور خودکار نقش کاربر را.به آنها اختصاص داده و سایر تنظیمات نمایه را تکمیل می کند.

حال که آموزش کپی کردن و درون ریزی در وردپرس را کامل یاد گرفتید میتونید از لینک زیر افزونه فوق را دانلود کنید.