ایجاد تصاویر تعاملی در وردپرس چیست و چگونه است؟ تصویر تعاملی در وردپرس امکان برجسته سازی لینک و متحرک سازی نقاط خاصی از تصویر را به شما می دهد. به بیان ساده می توان گفت تصویر تعاملی تصویری است برای زمانی که ما میخواهیم یک بخش از تصویر را برجسته کنیم و برای آن بخش توضیح و … قرار دهیم. تیم استورینا اینبار قصد دارد در این مقاله به شما نحوه ایجاد تصویر تعاملی در وردپرس را آموزش خواهیم داد.

تصاویر تعاملی در وردپرس چیست؟

تصاویر تعاملی در وردپرس دارای نقاط برجسته، لینک، رنگ و موارد دیگر می باشند .تصویر تعاملی با یک تصویر ساده که شما در وردپرس آپلود می کنید خیلی فرق دارد. تصاویر تعاملی از جذابیت بسیار بالایی برخوردار هستند و باعث می شوند که کاربران زمان بیشتری را در سایت به سر ببرند . شما می توانید توضیحات ، لینک ها و بخش های برجسته و موارد دیگر را به قسمت های تصویر اضافه کنید.

چگونگی ایجاد تصاویر تعاملی | ایجاد تصاویر تعاملی در وردپرس

نمونه ای از یک تصویر تعاملی ساخته شده

در این تصویر می توانید توضیحات میوه ها را با نگه داشتن ماوس بر روی ستون های نمودار ببینید. همچنین می توانید از تصویر تعاملی برای افزایش تعامل کاربر و زمان صرف شده در سایت استفاده کنید.

بیایید بررسی کنیم که چگونه می توانید توجه بازدید کنندگان خود را با تصاویر تعاملی جلب کنید.

چگونگی ایجاد تصاویر تعاملی در وردپرس با افزونه Draw Attention

برای ایجاد تصاویر تعاملی در وردپرس باید افزونه Draw Attention را نصب و فعال سازی نمایید.

پس از فعال شدن افزونه، یک پست سفارشی جدید در وردپرس خود می بینید. حال برای ایجاد یک تصویر تعاملی به صفحه ی  Draw Attention » Add New بروید.

چگونگی ایجاد تصاویر تعاملی | ایجاد تصاویر تعاملی در وردپرس

اضافه کردن تصویر تعاملی

با اضافه کردن یک عنوان برای تصویر تعاملی جدید کار را شروع کنید. در این صفحه، شما می توانید طراحی های تعاملی را در تصاویر جدید یا تصاویری که از قبل آپلود کرده اید اضافه کنید. و می توانید یک تصویر دیگر را آپلود نمایید و یا تصویری از کتابخانه رسانه وردپرس خود انتخاب کنید.

چگونگی ایجاد تصاویر تعاملی | ایجاد تصاویر تعاملی در وردپرس

آپلود و بارگزاری تصویر

حال باید بر روی گزینه Publish (انتشار) کلیک کنید.

بعد از اینکه تصویر انتخاب شده را منتشر کردید، افزونه به شما این امکان را می دهد تا تصویر را ویرایش کنید و زمینه های مورد نظر را برجسته کنید، رنگ ها، پیوندها، نقاط نقاط نقاط مختلف و غیره را ایجاد کنید. همچنین می توانید به پایین صفحه اسکرول کرده و منطقه مورد نظر خود را برای پیش نمایش تصویر افزایش دهید.

حال موس خود را در نقاط مختلف تصویر کلیک کنید . میتوانید نقاط مورد نظر برای برجسته شدن را انتخاب نمایید و به هر مقدار که می خواهید آنها را گسترش دهید.

چگونگی ایجاد تصاویر تعاملی | ایجاد تصاویر تعاملی در وردپرس

انتخاب محدوده

 

بعد از رسم ناحیه کانون مدنظر ، به پایین صفحه می آیید و یک عملیات برای منطقه انتخاب شده در روی تصویر انتخاب می کنید. اگر شما گزینه Show More Info را انتخاب کنید، می توانید به سادگی یک متن را به عنوان توضیح بخش منتخب در تصویر اضافه کنید. همچنین می توانید با استفاده از گزینه «Go to URL»بخش انتخاب شده را لینک دهید

چگونگی ایجاد تصاویر تعاملی | ایجاد تصاویر تعاملی در وردپرس

نوع عملیات پس از کلیک کردن

شما همچنین می توانید تنظیمات عمومی را مدیریت کنید و یک ظاهر را برای لینک ، متن ، اطلاعات پس زمینه و موارد دیگر برجسته کنید. این تنظیمات می توانند باعث ایجاد تعامل بیشتر بین تصویر و کاربر بشوند.

چگونگی ایجاد تصاویر تعاملی | ایجاد تصاویر تعاملی در وردپرس

تنظیمات تصویر تعاملی

بعدا شما باید بر روی دکمه Update کلیک کنید و کد کوتاه را کپی کنید تا آن را در پست یا صفحه وردپرس خود اضافه کنید.

چگونگی ایجاد تصاویر تعاملی | ایجاد تصاویر تعاملی در وردپرس

دریافت کد جهت نمایش تصویر تعاملی

پیشنهاد ویژه استورینا 

فروشگاه استورینا، با در اختیار گذاشتن قالب های فروشگاهی متعدد، راه را برای افرادی که قصد راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی دارند هموار کرده است.

قالب ها در دسته بندی های مختلفی چون: فروشگاهی، املاکی، خبری، تفریحی و.. قرار میگیرند.

ولی پیشنهاد ما به شما قالب فروشگاهی پرسون است. از ویژگی های فوق العاده این قالب میتوان به:

بیشتر بخوانید: پرفروش ترین قالب ایرانی وردپرس | قالب پرسون

درون ریزی و برون ریزی تصویر تعاملی در وردپرس

اگر شما مدیریت چندین سایت وردپرسی.را بر عهده داشته باشید، ممکن است.بخواهید تصاویر تعاملی.را از یک سایت به سایت دیگر منتقل نمایید. پس با استفاده از پلاگین Draw Attention ، تصویر تعاملی ایجاد شده.را به سایت دیگر خود انتقال دهید.

جهت انجام این کار ابتدا به سایتی که.در آن تصویر تعاملی ساخته اید رفته و.سپس به مسیر Draw Attention » Import / Export بروید. حال.تصویر یا تصاویری که میخواهید.به سایت دیگر منتقل کنید.را انتخاب نمایید. در ادامه بر روی گزینه Generate Export Code کلیک کنید.و سپس کد ایجاد شده را کپی نمایید.

چگونگی ایجاد تصاویر تعاملی | ایجاد تصاویر تعاملی در وردپرس

دریافت کد برای انتقال تصاویر تعاملی

پس از دیافت و کپی کردن کد.باید به سایت جدید خود مراجعه کرده و در مسیر Draw Attention » Import / Export کدی که.در سایت قبلی کپی نموده اید را در قسمت Import قرار داده و بر.روی گزینه Import کلیک کنید.

چگونگی ایجاد تصاویر تعاملی | ایجاد تصاویر تعاملی در وردپرس

کد تصویر تعاملی برای درون ریزی

حال تصاویر تعاملی شما به سایت.جدیدتان منتقل شده است و میتوانید.از آنها استفاده کنید.

تصاویر تعاملی در وردپرس یکی از دلایل.بالا رفتن سئوی سایت می شود و باعث جذب.بازدیدکنندگان بیشتری را به سایت می شود. با این حال، قبل از آپلود.تصاویر در سایت، جهت بهبود عملکرد.سایت ، از فشرده سازی تصاویر استفاده نمایید..