آموزش دریافت کد api | دریافت API KEY گوگل مپ | دریافت اپی کی

 

آموزش دریافت کد api  گوگل  مپ

آموزش دریافت کد api  : در ماه ژوئن سال 2016 میلادی گوگل طبق اعلامیه ای عنوان کرد که کاربران جدید وبسایت ها برای استفاده از نقشه گوگل نیاز دارند که کلید API  را دریافت کنند.  آموزش دریافت کد api اگر شما یک کاربر جدید هستید حتما باید کلید API دریافت کنید. ما میخواهیم در این مقاله آموزش دریافت (API KEY) گوگل مپ را بصورت مرحله به مرحله آموزش دهیم.

1.در مرحله اول ابتدا باید Google Maps API key اکانت گوگل داشته باشید. که همان اکانت جیمیل شماست و میتوانید از آن به عنوان اکانت گوگل خودتان استفاده کنید. بعد از ساختن اکانت گوگل و یا ورود به اکانت خودتان میتوانید با کلیک کردن بر روی لینک وارد صفحه ی زیر شوید که برای باز شدن صفحه به این علت که این سرویس برای آی پی ایران بسته است نیازمند مسیری جهت عبور از آن میباشید. به هر طریقی که خودتان میتوانید وارد صفحه زیر شوید.

بعد وارد شدن به صفحه و اسکرول کردن به پایین با این قسمت رو به رو میشوید سپس روی دکمه آبی کلیک کنید.

پس از کلیک کردن یک (لایت باکس) ایجاد میشود که در قسمت بالایی آن میتوانید نام پروژه ی خود را وارد کرده و سپس قوانین گوگل را تایید کنید و در پایان کار بر روی گزینه (Create and Enable API) کلیک کنید. پس از مدتی گوگل برای شما کد را ایجاد می کند حتما آنرا یاد داشت و در جایی مطمئن برای استفاده کردن در آینده نگه داری کنید.

حفاظت از Google Maps API Key

2.در مرحله بعد به افزایش دادن امنیت API Key  گوگل مپ میپردازیم. برای اینکار روی (Go to Console) کلیک کنید سپس یک صفحه جدید برای شما ایجاد میشود.

 

 

 

دقت کنید

بعد از باز شدن صفحه  گزینه (HTTP referrers) را انتخاب کرده بعد از انتخاب کردن فیلد دامنه برای شما باز خواهد شد و شما میتوانید نام دامنه هایی که تمایل دارید از این سرویس استفاده کنند را وارد کنید بعد آنرا ذخیره کرده و بعد از ذخیره شدن میتوانید از کلید (API) برای گوگل مپ در وبسایت خودتان استفاده کنید.

 

قالب حرفه ای فروشگاه

قالب حرفه ای فروشگاه

آموزش ویدئویی طریقه گرفتن کد API

نظرات شما
  1. با سلام
    متاسفانه بنده نتونستم این کار را انجام بدهم آیا جنابعالی میتونید این کار را برای ما انجام دهید.
    ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید.