اشتباه در ساخت وبسایت , طراحی اشتباه وبسایت , نکاتی برای طراحان وبسایت , اشتباهات طراحان وبسایت , اشتباهات طراحی وبسایت

اشتباه در ساخت وبسایت

اشتباه در ساخت وبسایت ، علّت هایی دارد که عمدتا بهره گیری نا درست از یک تکنیک ساخت و طراحی وبسایت،  یا بهره گیری غلط از یک اصل طراحی وبسایت است. در این مقاله با ما همراه باشید تا در این مورد بیشتر اطلاعات کسب کنید.

اشتباه در ساخت وبسایت , طراحی اشتباه وبسایت , نکاتی برای طراحان وبسایت , اشتباهات طراحان وبسایت , اشتباهات طراحی وبسایت

۱ – پنهان کردن محتوای با اهمیت

اشتباه در ساخت وبسایت ، بعضی از وبسایت ها سعی در پنهان کردن محتوای با اهمیت از دید کاربران را دارند ، و فکر می کنند این کار به رشد وبسایت آن ها کمک شایانی میکند در حالی که در اشتباه اند.

اگر بخواهیم نمونه ای برای این مسئله بیاوریم میتوانیم برخی از وبسایت های فروشگاهی را نام ببریم که تا مرحله خرید جمع سبد خرید را به مشتری نشان نمی دهند ، که مشتری با دیدن قیمت از خرید منصرف نشود.

این وبسایت ها با تفکر بر این که این کار باعث جذب مشتری می شود این عمل را انجام می دهند اما با کمی تجربه دیده شده که این کار باعث دفع مشتری می شود تا جذب مشتری ، به علاوه این که این کار باعث بد بینی مشتری نسبت به وبسایت فروشنده می شود.

 

۲ – لینک های زیاد برای مطالب

 

نمونه دیگر اشتباه در ساخت وبسایت ، زیادی لینک برای رسیدن به یک مطلب از دید وبمستران باعث بیشتر ماندن کاربر در وبسایت خواهد شد .

اما در واقع این کار باعث گیج شدن کاربر در فضای سایت شما می شود و گاهی اوقات فرد با تلف شدن زمان خود برای رسیدن به یک مطلب در سایت شما دید منفی نسب به وب سایتتان پیدا می کند

پس سعی کنید یک راه مشخص و لینک مشخص برای کاربران درست کنید تا در دسترسی آنها خللی ایجاد نشود.

 

۳- بهره گیری از یک نام کم اهمیت برای یک دسته مهم

 

وقتی برای یک بخش و دسته مهم در وب سایت نام نامناسب و کم اهمیت انتخاب می کنید ، باید فکر این را بکنید که کاربر هم آن دسته را در عین حالی که دسته بسیار مهمی است ولی نا دیده بگیرد زیرا نام و عنوان مناسبی ندارد.

شما باید برای هر دسته و بخش از وبسایت بنا ببه نیاز آن بخش یک عنوان مناسب انتخاب کنید تا کاربر با دیدن عنوان به اشتباه نیفتد ، چه بسا کاربر به دنبال همان مطلب است اما عنوان نامناسب دست کاربر را از آن مطلب دور می کند.

 

۴- درج اطلاعات مشابه و تکراری

 

همانطور که میدانید مطالب تکراری هم بر سئو هم بر وب سایت کمکی نمی کند در واقع با روح و روان کاربر هم بازی می کند ، پس کار جالبی نیست.

سعی کنید مطالب به روز و جذاب در سایت خود زیاد داشته باشید تا کاربر بتواند به راحتی آن را مشاهده کند و لذت ببرد ، و این نکته هم مهم هست که همان طور که اشاره شد سئو خوبی نسبت به مطالب تکراری خواهد داشت.

 

۵- بهره گیری از جزئیات فراوان برای جستجو در وب سایت

 

خود می دانید داشتن سیستم جستجوی پیشرفته و قوی یک از خوبی های یک وب سایت به شمار می رود ولی نباید فراموش کرد که گذاشتن فیلتر ها و جزیئات فراوان برای جستجو کاربر را خسته و کلافه می کند.

مثلا در بعضی سایت ها برای جستجو از فیلتر انتخاب رنگ استفاده می کنند ، اکثرا اضافی است 🙂