اضافه کردن دیکشنری برای وردپرس

دیکشنری یا فرهنگ لغت دارای تمام شرایط و اختصارات مربوط به کسب و کار شما در اینترنت می باشد، پس شما به راحتی می توانید

صفحه ای است که در آن معانی واژه‌های یک زبان معین با توضیحات مربوط به ریشه و تلفظ آنها، یا اطلاعات دیگر مربوط به آنها ترتیب حروف الفبای همان زبان گردآوری می‌شوند. موضوعات کسب و کار را در اختیار مشتریان بگذارید. این کار باعث بدست آوردن اعتماد .مشتریان می شود

فرهنگ لغت چیست؟

فرهنگ لغت دارای معانی و اصطلاحات ذکر شده به ترتیب حروف الفبا در یک موضوع خاص است. یک فرهنگ لغت عمومی به کاربران کمک می کند تا معنی یک واژه، عبارت یا اختصار خاص را بفهمند. مانند سایت های لغت نامه دهخدا یا تقریبا مثل همون ویکی پدیا و خیلی از سایت های دیگر.

خب حالا چگونگی اضافه کردن یک لغت نامه یا بخش فرهنگ لغت در سایت وردپرس را در ادامه مطلب به شما آموزش می دهیم.

آموزش افزودن فرهنگ لغت در وردپرس

فرهنگ لغت برای وردپرس | دیگشنری برای وردپرس

فرهنگ لغت برای وردپرس

در فرهنگ لغت همه کلمه ها به ترتیب و بر اساس حروف الفبا لیست شده اند و با انتخاب هر حرف کلمات مربوط به آن دسته نمایش داده خواهند شد . مثلا در زمینه سایت و سئو ممکن است فرهنگ لغت شما مانند تصویر زیر باشد :

 

خب برای افزودن یک فرهنگ لغت به سایت وردپرسی خود میتوانید از افزونه های موجود در فضای اینترنت استفاده کنید.که هر کدام از قابلیت ها و نقص هایی برخوردار می باشند در این مقاله قصد داریم یکی از بهترین افزونه ها جهت فرهنگ لغت را به شما معرفی نماییم

بهترین افزونه فرهنگ لغت برای وردپرس چیست؟

 CM Tooltip Glossary یکی از بهترین و قدرتمندترین افزونه های دیکشنری برای وردپرس می باشد . کافی است آن را از طریق پیشخوان افزونه سایت خود جستجو و نصب کنید . پس از فعال سازی افزونه شما به صفحه افزونه منتقل می شوید. در زبانه General Settings یا همان تنظیمات عمومی یک صفحه برای فرهنگ لغات خود انتخاب کنید . شما میتوانید تنظیم کنید که فرهنگ لغت به بزرگ و کوچکی حروف حساس باشد.

فرهنگ لغت برای وردپرس | دیگشنری برای وردپرس

بخش تنظیمات افزونه

در صورتی که هیچ صفحه فرهنگ لغتی در سایتتون ندارید میتونید گزینه Generate page for Glossory Index را فعال کنید تا این صفحه برای شما به صورت خودکار ایجاد گردد. به صورت پیشفرض آدرس صفحه ساخته شده به صورت https://storina.com/glossary خواهد بود . اگر شما لینک مربوط به این صفحه رو تغییر دهید میتوانید از لینک جدید برای این صفحه استفاده کنید. زمانی که تغییرات را به پایان رساندید بر روی ذخیره کلیک کنید تا تمامی تغییرات ذخیره شود .

پس از اینکار شما باید به زبانه Glossary Index Page رفته و تنظیمات مربوط به نمایش صفحه فرهنگ لغت مراجعه کنید . در کنار هر گزینه یک آیکون علامت سئوال وجود دارد که میتوان با رفتن ماوس بر  روی آن گزینه اطلاعات و راهنمایی درباره آن گزینه بدست آورد.

فرهنگ لغت برای وردپرس | دیگشنری برای وردپرس

تنظیمات مربوط به نمایش صفحه فرهنگ لغت

پس از ذخیره تغییرات به زبانه Glossary Term بروید.تا تنظیمات مربوط به لینک های خود در فرهنگ لغت را مشاهده و مدیریت کنید . اگر میخواهید.کاربر با انتخاب هر حرف در فرهنگ لغت، با یک پنجره جدید در مرورگر  آن کلمه را ببیند.میتوانید تیک مربوط به گزینه Open glossary term page in a new window/tab را فعال کنید

فرهنگ لغت برای وردپرس | دیگشنری برای وردپرس

مدیریت لینک ها در افزونه

پیشنهاد ویژه استورینا 

فروشگاه استورینا، با در اختیار گذاشتن قالب های فروشگاهی متعدد، راه را برای افرادی که قصد راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی دارند هموار کرده است.

قالب ها در دسته بندی های مختلفی چون: فروشگاهی، املاکی، خبری، تفریحی و.. قرار میگیرند.

ولی پیشنهاد ما به شما قالب فروشگاهی پرسون است. از ویژگی های فوق العاده این قالب میتوان به:

بیشتر بخوانید: پرفروش ترین قالب ایرانی وردپرس | قالب پرسون

 

اضافه کردن کلمه جدید در دیگشنری برای وردپرس

برای اضافه کردن کلمه جدید به دیگشنری برای وردپرس.باید از منو CM Tooltip Glossary گزینه Add New را انتخاب کنید . سپس عنوان کلمه مورد نظر خود را نوشته و بعد از آن با وارد کردن.توضیحات بر روی گزینه انتشار کلیک کنید .

پس از اضافه کردن کلمات مورد نظر.به فرهنگ لغت میتوانید به فرهنگ لغت مراجعه و تمامی کلمات.و حروف مد نظر خود را ببینید.

همه این مراحل مانند مراحل.اضافه کردن یک نوشته در وردپرس است. ابتدا شما باید یک عنوان انتخاب کرده.و سپس توضیحات آن کلمه را در ویرایشگر متن بنویسید. پس از اتمام.نوشتن جزئیات، روی دکمه «انتشار» کلیک کنید.

فرهنگ لغت برای وردپرس | دیگشنری برای وردپرس

اضافه کردن لغت جدید به فرهنگ لغت

شما می توانید هر مقدار.که بخواهید اصطلاحات جدید.به فرهنگ لغت خود اضافه کنید. و آنها به صورت خودکار به ترتیب حروف الفبا در صفحه گرامر شما تنظیم شده است. همچنین به شما این امکان را می دهد.تا عنوان اصطلاح لغت را با عدد شروع کنید.و قبل از شرایط الفبایی در صفحه واژه نامه، آنها را نمایش دهید.

بعد از اینکه اصطلاحات رو اضافه کردید.می تونید یک سری به سایت بزنید.تا صفحه واژه نامه را در عمل مشاهده کنید.

فرهنگ لغت برای وردپرس | دیگشنری برای وردپرس

صفحه کلمات موجود در فرهنگ لغت

اگر صدها لغت نامه را دارید.کاربران شما می توانند.بر روی.هر الفبا یا عددی که در بالا به آن اشاره شده است.به راحتی با شرایط خاص در صفحه فرهنگ لغت دیدن کنند.

اگر می خواهید یک کسب و کار درست و کامل را داشته باشید.داشتن یک دیکشنری یا فرهنگ لغت در سایت شما ضروری است.با این کار هیچ کلمه ای برای کاربران شما بی معنی و دشوار نخواهد بود...

نظرات شما