کسب و کار اینترنتی | فروشگاه اینترنتی | فروشگاه آنلاین | فروش اینترنتی | خرید اینترنتی | فروش اینترنتی |

با سلام خدمت شما عزیزان، با ادامه مبحث کسب و کار اینترنتی در خدمت شما عزیزان هستیم.

اگر قسمت اول این مطلب را نخواندید کلیک کنید.

ایده هایتان را بسنجید

در صورتی که به کیفیت و مشتری هدف خود اعتماد دارید اما کسی اجناستان را نمی خرد، باید به طور کلی از خود بپرسید که چه چیز باعث این امر شده است؟

آیا قیمت شما نسبت به دیگران بالاتر بوده است؟ یا کلا بازار و درخواستی  برای محصولات شما وجود ندارد؟

این مسئله در این نوع کسب و کار مهم میباشد. برای اینکه بتوانید بهتر ارزیابی کنید به شما چند پیشنهاد میدهم:

محصولات خود را دستی بفروشید

شما میتوانید قبل از شروع این کار به صورت دستی و ارتباط مستقیم با مشتری اجناس خود را بفروشید. از این طریق مطمئن میشوید که آیا برای اجناس شما مشتری و تقاضا وجود دارد یا خیر، و آیا برای محصولات شما کسی حاضر هست که پولی پرداخت کند.

برای ارتباط مستقیم با مشتری نیز میتوانید از شبکه های مجازی استاده کنید. مثلا در گروه های تلگرام عضو شوید و محصولات خود را به نمایش بگذارید و یا در اینستاگرام صفحه ای برای محصولاتتان ایجاد کنید و آنها در معرض دید بگذارید.

محصولات را در بازار مجازی بگذارید

این پیشنهاد نیز همانند پینهاد قبلی است، شما قادر هستید محصولات خود را در بازار های مجازی همانند: ایسام، شیپور و دیوار بگذارید. در این بازارها شما این امکان را دارید که با مشتری به طور مستقیم وارد مذاکره شوید و اطلاعات محصول را رد و بدل کنید.

سیستم مدیریت محتوا (فروشگاهی) انتخاب کنید

بعد از اتمام مراحل بالا و بعد از اینکه مطمئن شدید میتوانید برای کار خود سایتی را تاسیس کنید، اولین قدم انتخاب سیستم مدیریت محتوا دلخواه شماست. این سیستم چیزی است که امکانات لازم را برای راه اندازی فروشگاهتان در خودش دارد.

پیشنهاد من به شما ووکامرس است که خود یکی از بهترین فروشگاه سازهای جهان است، این سیستم برپایه وردپرس نوشته شده است و از زبان فارسی نیز پشتیبانی میکند. و شما میتوانید یک قالب ووکامرسی با قابلیت های بالا را داشته باشید.

البته از دیگر سیستم ها میتوان به مجنتو، اپن کارت و پرستاشاپ اشاره کرد.

شما قادر هستید که با فرستادن درخواست به یکی از شرکت های طراحی قالب مثل ما (تیم طراحی آنلاینر) سایت مورد نظر خود را بسازید و یا به صورت آماده خریداری کنید.

نکته ای که در این میان باید بگویم این است که شما با نام و لوگوی خود شناخته میشوید، و با انتخاب این دو مورد میتوانید سریع تر شناخته شوید و به هدف خود برسید. پس در انتخاب این دو مورد دقت کنید تا بتوانید بهترین عملکرد را داشته باشید.

استخدام نیرو و تمرکز بر روی سئو

کسب و کار اینترنتی | فروشگاه اینترنتی | فروشگاه آنلاین | فروش اینترنتی | خرید اینترنتی | فروش اینترنتی |

بعد از اینکه فروشگاه خود را ساختید باید نیروی انسانی موردنظر خود را پیدا کنید. نیرو هایی که بتوانند بخش های پشتیبانی، محصول ها، مشتریان و… را بچرخانند. البته به شما پیشنهاد میکنم حتما یک گرافیست ماهر، تولید کننده محتوا و بازاریاب شبکه ای داشته باشید. چون این نوع نیروها در هر کسب و کار اینترنتی نیاز است.

سئو را هم به دلیل اینکه اهمیت زیادی دارد گذاشتم تا به طور جدا به آن بپردازیم. همانطور که میدانید اکثر کسانی که در کسب و کار آنلاین موفق بوده اند به سئو  اهمیت زیادی میدادند و برای آن بودجه مشخصی در نظر میگیرند. محصولات و اجناس شما باید در موتور های جستجو اهمیت پیدا کنند و سایت شما باید در این جستجوگرها رتبه بهتری پیدا کند. این کار باعث میشود سایت شما محبوبیت بیشتری پیدا کند.

کسب نماد اعتماد

یکی از سخت ترین قسمت ها برای فروشگاه کسب نماد اعتماد است. شما باید برای کسب نماد اعتماد باید مراحلی را طی کنید. پس با مراجعه به سایت enamad.ir مراحل کسب این امتیاز را ببینید و برای به دست آوردنش تلاش کنید.

درگاه پرداخت مطمئن داشته باشید

و در آخر پس از این که مشتری هدف شما با سایت شما آشنا شد و دست به خرید زد، برای پرداخت آنلاین نیاز به درگاه پرداخت است. پس به فکر تهیه درگاه پرداخت مطمئن از چند بانک باشید.