تغییر قابلیت های نقش کاربران | نقش کاربران در وردپرس | capability manager enhanced

وردپرس دارای  یک  سیستم مدیریت کاربری ساده اما قدرتمنداست. هر کاربر قابلیت هایی را دارد که بر اساس نقشی که به او داده می شود، تعیین خواهد شد. شما به عنوان مدیر، توانایی این را دارید که هر گونه اقدام در سایت وردپرس خود انجام دهید. با این حال، اگر شما مدیریت یک سایت وردپرس چند نویسنده ای را بر عهده دارید، پس امکان تغییر توانایی های بعضی از نقش های کاربری، و یا ایجاد نقش های کاربری سفارشی با قابلیت های تعریف شده توسط خودتان، نیاز پیدا کنید. در این پست، به شما نشان خواهیم داد که چطور به یک نقش کاربری در وردپرس قابلیتی را اضافه  کرده و یا از آن حذف نمایید. ما همچنین به شما نشان خواهیم داد که به چه طریق برای خود نقش کاربری سفارشی ایجاد نمایید.
هر نقش کاربری در وردپرس، سطح مجوز مشخصی را دارا میباشد که آنها اجازه خواهند داد  تا وظیفه ی خاصی را در وبسایت داشته باشند. شما این امکان را دارید که قابلیت های اضافه تری را به یک نقش کاربری بدهید، و یا اینکه توانایی های آنرا برای انجام دادن عمل خاصی در وبسایت از بین ببرید. شما می توانید جدولی کامل از نقش کاربری را در اینجا ببینید.
در ابتدا کاری که انجام میدهید این است که”Capability Manager Enhanced” را نصب کرده وسپس فعال سازی نمایید. بعد از فعال نمودن افزونه، به بخش کاربران » Capabilities بروید.

“تغییردادن قابلیت های نقش کاربران”

شما میتوانید یک نقش کاربری را از صفحه ی مدیریت قابلیت ها (capability manager screen)، بارگذاری نمایید تا بتوانید از این طریق به ویرایش قابلیت های تمام کاربران، که تحت آن نقش کاربری خاص قرار دارند بپردازید.

تغییر قابلیت های نقش کاربران | وردپرس | capability manager enhanced

با زدن تیک جعبه ی کنار گزینه ی قابلیت خاص، کاربر قادر است که نقش های انتخاب شده برای خود را اجرا کند. مثالا، اگر شما به ویرایش نقش کاربری “Subscriber” میپردازید و تیک جعبه ی گزینه ی Edit را که در کنار گزینه ی Posts که در زیر ویرایش قابلیت ها، قرار گرفته است را زده اید، پس مشترکان را قادربه انجام این کرده اید که پست ایجاد کنند.

تغییر قابلیت های نقش کاربران | وردپرس | capability manager enhanced

این افزونه برای استفاده خیلی ساده است ولی بسیار قدرتمند است. پس مراقب باشید و بدانید که هر سطح مجوز چه معنایی دارد.

“افزودن نقش های کاربری سفارشی با قابلیت ها و مجوزهای سفارشی”

از طریق همان صفحه ی قابلیت ها، به ایجاد یک نقش کاربری جدید با گذاشتن یک نام برای این نقش در جعبه ی “Create New Role” در سمت راست، بپردازید. به عنوان مثال: “Senior Editor، Junior Copywriter و یا Support Staff”.

تغییر قابلیت های نقش کاربران | وردپرس | capability manager enhanced

بعد از ایجاد کردن یک نقش کاربری جدید و به وسیله ی بارگذاری آن به اختصاص دادن قابلیت هایی به این نقش کاربری خاص بپردازید. شما میتوانید برای اینکه کاربران تحت آن نقش به منطقه ی ادمین دسترسی داشته باشند، به آنها مجوز خوانده شده به نقش کاربری را بدهید.

دانلود افزونه Capability Manager Enhanced

 صفحه افزونه