درج تصاویر خارجی در وردپرس با افزونه Auto Upload Images

برای خیلی از ماها پیش میاد که بخوایم هاست دامنه خودمون و عوض کنیم.و تمامی اطلاعات و از یک سایت به یه سایت دیگه منتقل کنیم. ولی یکی از مشکلاتی که با جا به جایی اطلاعات سایت برای ما به وجود میاد، وجود عکس هایی هست که در محتویات سایت ما وجود داره. برای اینکه عکس های سایتمون مثل بقیه اطلاعات سایت جا به جا بشه.باید چی کار کنیم؟ یا چگونه تصاویر خارجی را در سایت وردپرسی درج کنیم؟ درج تصاویر خارجی در وردپرس با افزونه Auto Upload Images توی این پست یاد میگیرین. پس با تیم استورینا همراه باشین.

چه وقتی ما به وجود افزونه ای برای تصاویر خارجی نیاز پیدا میکنیم؟

وقتی ما یک محتوایی و برای سایت فروشگاهی یا هر سایت دیگه ای خودمون ایجاد میکنیم.باید حتما از یه سری عکس هایی برای درون متن استفاده کنیم. این عکس ها در حقیقت از یک سایت دیگه بارگزاری.شده اند.

ولی به طور کلی وقتی کاربران سیستم عامل خودشون.و عوض میکنند این مشکل براشون پیش میاد. سیستم عامل هایی مثل  Blogger، Weebly، Joomla یا WordPress.com برای جابه جایی عکس های خارجی این مشکل براشون پیش میاد.

چرا برای انتقال عکس ها به افزونه ای نیاز داریم؟

شما میتونید هر تصویری که از قبل انتخاب کردین.و با مراجعه به Media و صفحه کتابخانه سایت خودتون مشاهده کنین. حالا اگر اینجا تمامی عکس ها و مشاهده میکنین با همان URLهایی که وجود داشته شما به این مقاله احتیاجی ندارید.و فقط نیاز دارید که URL های عکس ها و با افزونه Velux Blues Update URLs عوض کنین.

ولی اگر هیچ عکسی و در کتابخانه رسانه ای خودتون مشاهده نمیکنید، پس حتما این پست و بخونین.

وارد کردن تصاویر خارجی در وردپرس

اولین کار باید افزونه Auto Upload Images نصب و فعال سازی کنین. اگر با شیوه دانلود.چگونگی نصب افزونه آشنایی ندارید.حتما مقاله افزونه چیست و چگونه نصب میشود و بخونین.

بعد از اینکه فعال سازی کردین، وارد قسمت تنظیمات افزونه میشوید.و از اونجا صفحه “ آپلود خودکار ” تصاویر و انتخاب میکنین.که تنظیمات افزونه و پله پله انجام بدین.

 

تصاویر خارجی | چگونه تصاویر خارجی را در سایت وردپرسی درج کنیم؟ | سایت وردپرسی

درج تنظیمات هر عکس

 

یک سری تنظیماتی روی افزونه فعال شده.که در صورت نیاز میتونین تغییرش بدین.

این افزونه تصاویری که ما استفاده میکنیم.به پوشه ” رسانه های پیش فرض ” وردپرس وارد میکنه. و شما میتونین تغییراتی مثل موارد زیر انجام بدهید:

  • تغییر URL.
  • نام عکس.
  • ALTتصاویر.
  • اندازه تصاویر
  • و حذف هر نوع عکسی.

یادتون نره بعد از اعمال همه تغییراتتون حتما SAVE کنین.

حالا شما باید هر تصویری که تا الان روی سایت خودتون آپلود کردین و یکی یکی با افزونه Auto Upload Images ” آپدیت ” کنین. ولی چون این یه فرایند دستی هست.و اگر شما تعداد زیادی عکس روی سایت داشته باشین قطعا کار خسته کننده ای براتون میشه. پس:

سریعترین راه برای آپدیت تصاویر به صورت یکجا چیست؟

خوشبختانه، یه راه خیلی سریع برای آپدیت همه تصاویر به صورت یکجا هست.

قدم اول: Screen Options

وارد نوشته ها و سپس همه نوشته ها میشوید و در بالای صفحه گزینه  Screen Options کلیک میکنین.

 

تصاویر خارجی | چگونه تصاویر خارجی را در سایت وردپرسی درج کنیم؟ | سایت وردپرسی

پنجره Screen Options

 

قدم دوم: انتخاب کردن تعدادپست ها در یک صفحه

شما باید گزینه ” Number of items per page field ” را روی عدد 999 قرار دهید. به این معنی که وردپرس 999 پست را در یک زمان به شما نمایش میده. اینجوری شما میتونین.همه پست ها و با یک کلیک انتخاب کنین و یک ویرایش کلی برای همه داشته باشید.

 

تصاویر خارجی | چگونه تصاویر خارجی را در سایت وردپرسی درج کنیم؟ | سایت وردپرسی

Number of items per page field

 

قدم سوم: تایید تغییرات

بعد از اینکه تغییراتی که نیاز بود و انجام دادین، روی دکمه تایید کلیک میکنید.

قدم چهارم: آپدیت نهایی

حالا وردپرس به شما صفحه ای و با همه پست های انتخاب شده نمایش میده. شما فقط باید روی دکمه آپدیت کلیک کنین و اینجوری وردپرس همه مواردی که انتخاب کردین و به روز رسانی میکنه.

چند نکته مهم:

نکته 1:

فقط روی گزینه UPDATE کلیک میکنین و هیچ گزینه دیگه ای و تغییر نمیدین.

نکته 2:

این افزونه برای هر عکسی که از یک وبسیایت دیگه ای وارد وردپرس شما بشه تکرار میشه.

نکته3: 

اگر تعداد پست های شما در یک صفحه بیشتر از 999 بود. برای پست های باقی مانده به صفحه بعدی میریم و عملیات و همانجا تکرار میکنیم.