4 نمایش تقویم در سایت وردپرس را میشناسید؟

آیا شما هم به دنبال بهترین افزونه تقویم برای وردپرس خودتون هستین؟ 4 افزونه تقویم برای وبسایت های وردپرسی و میشناسید؟ امروز تصمیم گرفتیم براتون 4 نمایش تقویم در سایت وردپرس را معرفی کنیم.برخی از آنها برای مدیریت رویدادهای ساده به کار میروند. در حالیکه در مقابل برخی فقط برای رزرو هتل، فروش بلیط و.. استفاده میشوند. این افزونه ها ویژگی های مختلف زیادی دارند. برای آشنایی با ویژگی های این تقویم ها با تیم استورینا همراه باشید.

با چه ترفندی برای سایت وردپرس افزونه تقویم انتخاب کنیم؟

افزونه هایی که برای تقویم در سایت های فروشگاهی یا هر سایت دیگه ای استفاده میشوند، ویژگی های متفاوتی دارند. مثلا بعضی فقط رویدادهای روز و نمایش میدهند. ولی ویژگی های خیلی مهم برخی تقویم ها شامل:

  • یادداشت کردن قرارهای مهم.
  • برنامه ریزی کردن.
  • فروش بلیط.
  • و حتی لاگین کردن با گوگل.

پس قبل از هرکاری باید فکر کنین.افزونه تقویمی که قراره در سایت شما استفاده بشه.دقیقا باید دارای چه ویژگی هایی باشه. مثلا اگر شما میخواین در وبسایت وردپرسی خودتون بلیطی برای یک رویداد به فروش برسونین.نباید از تقویمی استفاده کنین که تنها ویژگیش رزرو و پشتیبانیه.

1- The Events Calendar

 

4 نمایش تقویم در سایت وردپرس را میشناسید؟ | 4 افزونه تقویم | تقویم

افزونه The Events Calendar

 

افزونه The Events Calendar تقویمی یکی از بهترین و قدرتمندترین افزونه ها برای ثبت وقایع و رویداد ها در وبسیات وردپرسی شماست. شاید این ویژگی در بسیاری از تقویم ها وجود داشته باشه.و دلیل آن هم استفاده خیلی آسان و راحتش با صفحه پیشخوان سایت وردپرس شماست.

این تقویم به شما این امکان و میده که خیلی راحت و مثل آب خوردن اتفاقات مهم و یادداشت کنین. حتی میتونین از طریق این تقویم و اتصالش با Google Maps محل هایی که قرار دارین و هم ثبت کنین. با وارد شدن به بخش تنظیمات این افزونه که در صفحه پیشخوان وردپرس شما قرار داره خیلی راحت میتونین اتفاقاتی که یادداشت میکنین و مدیریت کنین. مثلا بعضی از اتفاقات و پاک کنین یا یه سری توضیحات و بهش اضافه کنین. بعضی وقت ها ممکنه نیاز باشه از طریق وبسیات تعدادی بلیط و به فروش برسونیم که میتونیم با همین افزونه این کار خیلی راحت انجام بدیم.

2. All in One Event Calendar

 

4 نمایش تقویم در سایت وردپرس را میشناسید؟ | 4 افزونه تقویم | تقویم

All in One Event Calendar

 

افزونه All in One Event Calendar یکی از قدرتمندترین افزونه ها در وردپرس است. یکی از ویژگی های این افزونه استفاده خیلی آسان است. شما به عنوان یه شخصی که خیلی در زمینه کار با افزونه ها مبتدی هست میتونین هر اتفاق و رویدادی و در 3 تم که در صفحه نمایش سایت وردپرس خودتون میبینین دسته بندی کنین و جالبه که بدونین برای هر تم رنگ بندی های مختلفی وجود داره که میتونین برای هر تم رنگ خاصی و در نظر بگیرین. شاید بشه گفت استفاده از Google Maps در این افزونه برای یادداشت کردن دقیق رویدادها، حجت و بر همه تموم کرده. 🙂

نکته اول:

افزونه All in One Event Calendar از فرمت iCal در Google Calendar پشتیبانی میکنه.

نکته دوم:

افزونه All in One Event Calendar از قابلیت فروش بلیط و نداره. اما ما میتونیم این ویژگی و با دادن URL هایی به یک افزونه شخص ثالث، ایجاد کنیم.

3. My Calendar

 

4 نمایش تقویم در سایت وردپرس را میشناسید؟ | 4 افزونه تقویم | تقویم

My Calendar

 

افزونه My Calendar یکی دیگه از بهترین و قدرتمندترین افزونه های تقویمی در وبسیات وردپرسی شماست.

ویژگی های خیلی خوبه افزونه My Calendar شامل:

  • داشتن چندین تقویم به طور همزمان ( هر کدام برای موقعیت های متفاوتی ).
  • گروه هایی برای ثبت رویدادهای مختلف.
  • دسته بندی هر رویداد بر اساس مکان و زمان وقوع آن.

هر افزونه یک ویژگی خیلی خاصی داره که از باقی افزونه ها جدا میشه. ویژگی خیلی خاص این افزونه وجود ابزارک در تنظیمات آن است. یعنی خیلی راحت شما میتونین این تقویم و به پست ها، صفحات و ستون های فرعی سایتتون اضافه کنین.

شای بهتر بشه یه مقاله ای برای افزونه My Calendar بنویسیم. چون هر چقدر که جلو میریم ویژگی هاش یکی از یکی عالیتر و بهتر میشه. مثلا جالبه بدونین افزونه My Calendar و میتونین به حالت های مختلف برای کاربر سایتتون نمایش بدین. مثلا در صفحه ای که نمایش محصولات سایت خودتون هست یک نوع خاصی از نمایش تقویم و نشون بده. یا صفحه اصلی به نوعی دیگه. در حالت کلی این افزونه 6 نوع پوسته داره که میتونین برای هر صفحه یه پوسته خاصی و در نظر بگیرین.

شاید افرادی که سر و کار با برنامه نویسی  کد نویسی دارند فکر کنند که همه این ویژگی ها هیچ احتیاجی به کدنویسی نداره پس به درد ما نمیخوره ولی سخت در اشتباهید چون افزونه My Calendar برای این دسته از کاربران یک ویرایشگری عالی و در نظر گرفته که با کد CSS یک سری آپلودهایی و برای افزونه میتونین انجام بدین.

تا یادم نرفته این و هم بگم که افزونه My Calendar از ویژگی Google Map هم استفاده میکنه. یعنی میتونین خیلی راحت مکان رویدادهای مهم و یادداشت و ثبت کنین.

4. Simple Calendar

 

4 نمایش تقویم در سایت وردپرس را میشناسید؟ | 4 افزونه تقویم | تقویم

Simple Calendar

 

از اسم افزونه Simple Calendar مشخصه که افزونه خیلی خیلی راحتیه برای استفاده کردن. گوگل یک تقویم خیلی ساده داره.به نام  Google Calendar. شما متیونین.از این تقویم به عنوان تقویمی برای سایت وردپرسی خودتون استفاده کنین. فقط کافیه URL تقویم گوگل و برای وبسیاتتون در نظر بگیرین.

حالا نوبت گفتن ویژگی های منحصر به فرد این افزونه هست ولی قبلش لازمه که بدونین.این افزونه مجموعه ای از قدرتمندترین ویژگی هایی هست که در کمتر افزونه ای میتونیم ببینیم مثل:

  • نمایش و کنترل تقویم و رویدادها با استفاده از کدکوتاه….
  • کنترل و تغییر ظاهر تقویم با استفاده از شیوه های گفته شده.
  • شما حتی می توانید ظاهر تقویم را با استفاده از شیوه های سفارشی کنترل کنید.

نکته: سیستم خرید بلیط تنها ویژگی هست که این افزونه از آن پشتیبانی نمیکنه. ولی شما میتونین.این ویژگی و با استفاده از URL که به سرویس هایی از این افزونه اضافه میکنین.این ویژگی و برای افزونه خودتون در نظر بگیرین.

امیدوارم این مقاله به دردتون خورده باشه و بتونین ازش نهایت استفاده و ببرید.